Opublikowano: 13.06.2019 w Blog | Newsletter

Witaj,

dziś piszę do Ciebie z mojego domu, w którym, jak rzadko kiedy, jestem sama. Cieszę się tym czasem, w którym zupełnie nikt mnie nie potrzebuje. Cieszy mnie cisza i możliwość bycia tylko ze sobą w moim domu. To nie zdarza się często, a jest mi tak bardzo potrzebne… Mnie, a jak to jest z Tobą? Lubisz czas sam na sam ze sobą, czy raczej unikasz takich chwil? A jeśli tak, to dlaczego trudno jest Ci być tylko ze sobą? Jak czujesz się, gdy zostajesz w domu sama, nie musisz nic robić i nikt od Ciebie nic nie chce?

Wiem z rozmów z Wami, że dla niektórych z nas, kobiet, to nie jest łatwe. Nie szukamy sposobności, żeby pobyć tylko ze sobą, a gdy już tak się zdarzy, to znajdujemy sobie coś do roboty albo kogoś do pogadania. Dlaczego tak jest? Odpowiedzi może być wiele… Może w takich momentach dopadają nas różne myśli, które nie są przyjemne i emocje, których wolałybyśmy nie czuć. Może wracają trudne wspomnienia albo wizje niepewnej przyszłości. Może docierają do nas ważne pytania, które zmuszają nas do odpowiedzi… A jak to jest u Ciebie?

Ja doświadczam tego, jak bardzo ważne są te chwile zatrzymania i bycia tylko ze sobą. Po to, aby wsłuchać się w swoje ciało, emocje, potrzeby, aby poszukać dla siebie kierunku na tu i teraz i na najbliższy czas. Aby znaleźć odpowiedź na pytanie, co jest dla mnie ważne i czemu oddać swój czas, energię. To może być kilka minut albo wiele dni - nie chodzi tu o ilość czasu, ale jego jakość. Samotny spacer, poranna kawa, pobyt w domu, czy wyjazd. Modlitwa, medytacja, leżenie na trawie. Cokolwiek jest Ci bliskie i co zbliża Cię do samej siebie. Także w grupie ludzi, ale w takich warunkach, w których będzie dla Ciebie przestrzeń na skupienie się tylko na sobie. Ja znam to z różnych treningów, warsztatów, rekolekcji. I dla Ciebie mam też dziś taką propozycję, która także dla mnie będzie okazją do spotkania ze sobą w obecności innych osób - warsztat wyjazdowy „W drodze do siebie”.

Jak napisałam na stronie warsztatów, udział w nich jest możliwością do:

- nawiązania ze sobą na nowo kontaktu i odkrywania swojego prawdziwego „ja”

- budowania ze sobą autentycznej, wspierającej relacji

- zaprzyjaźniania się ze sobą, ze swoimi: ciałem, emocjami, umysłem, duszą i poszukiwania połączenia pomiędzy nimi\

  • bycia i doświadczania, zamiast rozmyślania, analizowania, zamartwiania się, rozpamiętywania, wyobrażania sobie…

Zapraszam Cię do chwili zatrzymania się i spotkania ze sobą. Do dania sobie czasu, uwagi, troski, które może tak często ofiarowujesz innym, ale nie sobie. Do spotkania w gronie innych kobiet, które wbrew pozorom, są to Ciebie bardziej podobne, niż to sobie wyobrażasz. Do poszukania sensu w tym, gdzie jesteś, co robisz, jak wygląda Twoje życie. Spotkamy się w „Artystyce” - w otoczeniu pięknej natury w Kotlinie Kłodzkiej i przy okazji, nakarmimy się zdrowym, pysznym jedzeniem.

Na koniec kilka słów od Uczestniczki pierwszej edycji „W drodze do siebie”:

“Często myślę o naszych warsztatach w Artystyce. Był to jeden z bardziej niezapomnianych wyjazdów dla mnie, zarówno ze względu na intensywną pracę jaką tam wykonałam jak i na samo miejsce, które mocno zapadło mi w pamięci. Z wyjazdu wróciłam silniejsza, dużo rzeczy przemyślałam. Udało mi się wprowadzić kilka zmian w moim życiu. Z najważniejszych to poukładałam sobie relację z siostrą i jestem z tego powodu dużo szczęśliwsza.”

Dla trzech pierwszych osób z mojej listy mailingowej, które wyślą zgłoszenie lub polecą komuś warsztat i ta osoba się zapisze, przygotowałam specjalną cenę - obniżoną o 100 zł. Dodatkowe informacje i zapisy znajdziesz na stronie. W razie jakichkolwiek pytań - napisz albo zadzwoń.

Daj sobie zgodę na zostawienie domu, dzieci, pracy, partnera, czegokolwiek, co Cię pochłania i przyjedź. Zrób to dla siebie. Zapraszam!