for. Anna Łagosz

Kim jestem?

Jestem kobietą, żoną, mamą, life coachem, trenerem rozwoju osobistego, psychologiem, psychoterapeutą, coachem akredytowanym w International Coach Federation (ACC), współautorką książki dla kobiet „W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”.

Od wielu lat na drodze poszukiwania siebie, odkrywania i realizowania mojego życiowego powołania. Przez ten czas, doświadczyłam wielu wzlotów i upadków — kryzysów, które nierzadko okazywały się błogosławieństwem — i sukcesów, które dodawały mi skrzydeł. Spotkałam wielu wspaniałych ludzi, którzy byli dla mnie oparciem, źródłem inspiracji, przewodnikami, nauczycielami.

Dziś wiem, że nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny i nie ma przypadkowych spotkań. Że, aby dać komuś miłość, najpierw trzeba nią obdarzyć samą siebie i że wszystkie odpowiedzi na najważniejsze pytania nosimy w sobie, w naszej duszy.

Spełniam się jako małżeństwie, macierzyństwie i pracy z ludźmi. Bardzo ważna jest dla mnie Rodzina, rozwój duchowy i relacje z innymi. Uwielbiam ruch, a w szczególności bieganie, pływanie, jazdę na rolkach i rowerze. Odnajduję siebie w ciszy, w modlitwie, na łonie natury, słuchając muzyki, tworząc rękodzieło. Kocham góry i kwiaty — miłością wielką i wierną. Cały czas w drodze do mojej życiowej pełni.

Co robię i jak pracuję?

Od kilku lat, jako coach i trener, wspieram innych w poznawaniu siebie, odkrywaniu ich wewnętrznej siły, rozwijaniu cech i umiejętności i budowaniu życia w zgodzie ze sobą. Pracowałam z licealistami, studentami, młodymi trenerami, adeptami coachingu, liderami, menedżerami, mężczyznami i kobietami z różnych środowisk zawodowych.

Na drogę coachingową weszłam w 2010 roku. Obecnie, jako life coach, towarzyszę kobietom, które chcą wzmocnić swoją wewnętrzną siłę, odnaleźć w życiu własną drogę oraz tworzyć harmonijne relacje. Pomagam narzeczonym, żonom i partnerkom, którym zależy na współtworzeniu szczęśliwego i pełnego miłości związku.

Moja praktyka coachingowa jest holistyczna, a więc obejmuje pracę z ciałem, emocjami, myślami i przekonaniami, zachowaniami, a także ze sferą duchową. W kontakcie z drugim człowiekiem bliskie są mi wartości chrześcijańskie, a także podejście mindfulness (uważności), Gestalt i poznawczo-behawioralne. Pracuję z metaforą i obrazem (wykorzystuję m.in. narzędzie Points of You), a sesje odbywają się zarówno w moim gabinecie we Wrocławiu, jak i w terenie – podczas spaceru, w ogrodzie, czy w parku.

Jestem inicjatorką i moderatorką comiesięcznych wrocławskich spotkań „Kobietnika”, autorką warsztatów i cykli rozwojowych dla kobiet, m.in. takich, jak: „Przebudzenie”, „Siła kobiecości jest w Tobie”,„Szczęście w Twoim małżeństwie – Ty masz na to wpływ”. Prowadzę autorskie warsztaty, coachingi grupowe, szkolenia z zakresu, m.in. odkrywania wartości, talentów, budowania relacji, inteligencji emocjonalnej, komunikacji w związku, coachingu, a także treningi interpersonalne.

Współpracuję z organizacjami pozarządowymi, studenckimi, uczelniami wyższymi oraz firmami. Jestem członkiem zespołu Centrum Rozwoju Osobistego i Pracy z Rodziną „Ja, Ty, My”, gdzie pracuję jako life coach i psycholog. Należę także do wrocławskiego zespołu liderów International Coach Federation Poland. Biorę udział w działaniach na rzecz budowania środowiska i kompetencji coachów oraz popularyzacji coachingu, mi.in. jestem koordynatorem spotkań Coaching Cafe we Wrocławiu oraz projektu wspierającego rodziny – „Klub Spełniona Rodzina”.

Edukacja

Jestem absolwentką Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu o spec. społeczna psychologia zarządzania i marketingu. Ukończyłam Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt, a obecnie kontynuuję szkolenie w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych, w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Ukończyłam, m.in.:

  • Szkołę Treningu Grupowego Grupy Training & Consulting,
  • I edycję AfT Leadership Coaching School,
  • program CoachWise Essentials,
  • Kurs Dramy Stosowanej Stop-Klatki,
  • Trening Uważności – Program MBSR,
  • Szkołę Młodych Trenerów Instututu Edukacji Społecznej,
  • programy mentoringu, superwizji i interwizji dla coachów,
  • liczne szkolenia i warsztaty rozwoju zawodowego w zakresie coachingu i pracy z ludźmi (m.in. Points of You BASIC)
  • a także różnorodne warsztaty rozwoju osobistego, m.in. warsztat TRE (Trauma Release Exercises).

ACC