Opublikowano: 23.05.2018 w Blog | Newsletter

Witaj,

piszę do Ciebie pomiędzy kolejnymi wyjazdami, wycieczkami, spotkaniami. Z radością, że przyroda obudziła się już w pełni do życia i że jest dookoła tak pięknie! I z wieloma przeżyciami i doświadczeniami, w które codzienne życie nie skąpi. ;)

A jak Ty się masz dzisiaj? Może właśnie jesteś w drodze na majówkowy odpoczynek albo złapałam Cię w przerwie w pakowaniu się do drogi? Czy normalnie pracujesz w tych dniach i nigdzie się nie wybierasz? Niezależnie od tego, gdzie jesteś i gdzie będziesz, chcę abyś poczuła się przeze mnie serdecznie powitana. :)

Chodzi mi po głowie temat, który zagości na najbliższym (i raczej ostatnim przed wakacjami) warsztacie, który poprowadzę, czyli Równowaga. Czy to ważne dla Ciebie słowo? Czym ona jest dla Ciebie?

Dla mnie, to takie wewnętrzne poczucie, że ważne dla mnie priorytety i moje potrzeby, są “zaopiekowane”. Ale też to, że każda ze sfer mojego życia: fizyczna, emocjonalna, umysłowa i duchowa, są w danym momencie zadbane na tyle, na ile tego potrzebuję i jest to możliwe. To bardziej poczucie, doświadczanie spokoju, harmonii, zadowolenia, spełnienia, niż świadomość, że w każdej dziedzinie życia jest wszystko super i osiągnęłam w niej to, czy tamto. To też dla mnie ciągły proces, jak kiedyś usłyszałam i wzięłam dla siebie: “Nie ma czegoś takiego, jak równowaga, jest dążenie do niej”. Każdego dnia i w różnych sferach, staranie o to, aby tej równowagi, czymkolwiek ona dla nas jest, doświadczać. Co nie raz, może paradoksalnie, oznacza odpuszczenie czegoś (jak choćby różnych starań i działań) i zauważenie oraz akceptację tego, że w jakiejś sferze życia tej równowagi teraz z jakiś powodów nie odczuwam… A przede wszystkim, odpuszczenie swoich oczekiwań i wyobrażeń, że będzie dokładnie tak, jak chciałam i otwarcie się na to, co dzieje się teraz i jakie możliwości przynosi dana chwila…

A jak Ty doświadczasz równowagi i nie-równowagi w tym momencie, w którym teraz jesteś?
Jak się czujesz?
Czego potrzebujesz?
Jak możesz o to zadbać?

Jeśli ten temat Cię zainteresował, chcesz podoświadczać i dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, zapraszam Cię na warsztat, który odbędzie się już 10 maja w Oleśnicy (to niedaleko od Wrocławia :)) -“Kobieta, żona, mama - w poszukiwaniu równowagi”