Opublikowano: 21.10.2017 w Blog | Newsletter

Witaj!
złotą polską jesień zastąpiły mgły niczym z jakiejś mrocznej baśni… Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale ja wyglądając przez okno, widzę tylko białe połacie mgły. Pogoda jest jaka jest, wpływu na nią nie mamy. :) Kolejna dla mnie lekcja akceptacji tego, co jest, takim, jakie jest. Bez chęci zmieniania, bez oporu, bez oceny. Można tak być też ze sobą i z innymi. Przyjmując siebie i ludzi wokół nas, z naszymi i ich emocjami, sposobem myślenia, zaletami i wadami (oczywiście z naszej perspektywy). Koncentrując się na „tu i teraz”, zamiast na naszych wyobrażeniach, oczekiwaniach, interpretacjach, zamiast na przeszłości lub przyszłości. Jak to zrobić? Wystarczy mała chwila, w której zatrzymasz się i skupisz na sobie:

na Twoim oddechu – uświadom sobie, że oddychasz, weź z uważnością kilka wdechów i wydechów,

na Twoim ciele – jaka jest pozycja Twojego ciała? Jest Ci ciepło, czy zimno?
Co odczuwasz, jak czują się poszczególne części Twojego ciała?
Jakie zapachy, dźwięki do Ciebie przypływają?
Jakie kolory, przedmioty, kształty widzisz dookoła siebie?

na Twoich emocjach – jakie emocje są w Tobie? Z czym mogą być związane?

Powiedz do samej siebie kilka razy: „Oddycham, czuję, jestem”.

W każdej chwili możesz wejść w taki pogłębiony kontakt z samą sobą i z tym co wokół Ciebie. Paradoksalnie, aby cokolwiek w sobie zmienić, potrzebujemy najpierw zaakceptować i przyjąć to, kim jesteśmy… A nawet, jak to ujął Carl Rogers: „Zmiana to stać się tym, kim się jest”.

Nie da się bardziej zaakceptować i pokochać siebie, bez odkrycia kim i jakie jesteśmy, bez lepszego poznania samej siebie. Do tego chcę zaprosić Cię już po raz drugi, podczas kolejnej edycji cyklu rozwojowego dla kobiet „Od świadomości do miłości”. Jak mówi sama jego nazwa – od samoświadomości, do akceptacji i miłości siebie, aż po pełniejsze, bardziej szczęśliwe życie. To ścieżka możliwa do przebycia dla każdej z nas.

Cykl rozpoczyna się już 26 października (przyszły czwartek), a więc to naprawdę już ostatni moment na podjęcie decyzji i zapisanie się. Wszystkie informacje, terminy oraz opinie Uczestniczek I edycji znajdziesz na stronie https://odswiadomoscidomilosci.pl/

Dla Czytelniczek mojego Newslettera proponuję zniżkę w wysokości 100 zł, czyli koszt udziału to 400 zł zamiast 500 zł (płatne w I, II lub III cz.). :) Czekam na Wasze zgłoszenia do 23 października (poniedziałek), do godz. 23:59.

Przekaż proszę tę informację komuś kto może skorzystać z udziału w tych spotkaniach.

Mam nadzieję, do zobaczenia :)